Výtvarné kurzy

Galerie / Digital technologies / Limits of coexistence

Cyklo dílna

Letní akademie pro děti 2022

Letní akademie pro děti pořádaná Akademií výtvarných umění v Praze se letos koná ve dvou termínech: 4. – 8. července a 11. – 15. července 2022 v Moderní galerii AVU, U starého výstaviště 188, Praha 7.

Téma letošního ročníku je: BARVA

Lektorky: Nikola Brabcová a Karin Šrubařová

Letní akademie pro děti je intenzivní výtvarný kurz zaměřený na rozvíjení výtvarného vnímání pro žáky prvního a druhého stupně základních škol. Na letošní akademii si budeme prohlížet barvy zblízka. Podíváme se, co to vlastně barvy jsou, kde všude je můžeme vidět a kde je třeba nevidíme vůbec. Vyzkoušíme si vyrobit své vlastní barvy nebo prozkoumáme, jak se stane, že jedna malá barevná věc může zabarvit klidně i celý pokoj.
Hlavní náplní kurzu je uvedení do problematiky malířských a kreslířských technik hravou formou a rozvíjení smyslové citlivosti k prostředí, jehož jsme sami nedílnou součástí. V rámci hry se dotkneme například i forem jako instalace, performance nebo video, prohlížíme si knihy o umění a seznamujeme se s prostředím Akademie výtvarných umění.
Informace k přihláškám
Letní akademie pro děti bude v daných termínech probíhat každý den od 9 do 15.30 hodin, kurzovné činí 4200,- Kč (včetně materiálu). Oba kurzy jsou určeny dětem od 6 do 16 let, s tím, že skupiny budou stejně jako v loňském roce smíšené.

Přihlášení je možné pouze skrze přihlašovací formulář https://kurzyproverejnostavu.cz. Pozor, každý termín kurzu má své vlastní přihlášení.

Účast v kurzu je závazná až po uhrazení poplatku na bankovní účet. Deadline pro platby je 13. června 2022, rezervace tento rok neprovádíme.

V případě dotazů se obracejte, prosím, na e-mail lad@avu.cz.

https://www.avu.cz/stranka/letni-akademie-pro-deti

Facebook
Sekaninova 16, Praha 2