Výtvarné kurzy

Galerie / Digital technologies / Limits of coexistence

Cyklo dílna

Letní akademie pro děti 2023 AVU

Letní akademie pro děti se letos se koná ve dvou termínech:

21. srpna – 25. srpna

a 28. srpna – 1. září 2023 v hlavní budově AVU (ateliér 13 a 14).

Jde o intenzivní výtvarný kurz zaměřený na rozvíjení výtvarného vnímání pro žáky prvního a druhého stupně základních škol.

Téma pro rok 2023: KRESLENÝ SVĚT

Lektorky: Nikola Brabcová a Karin Šrubařová

Na letošní akademii se podíváme, co se stane se světem kolem nás, když si jej nakreslíme nebo jenom rychle zapíšeme jako skicu. Co když budeme kreslit uhlem na papír, klackem do písku nebo vodou na chodník. Vyzkoušíme si klasické i méně klasické techniky, budeme kreslit barevně i monochromaticky a pokusíme se i o animaci nebo kresbu v prostoru. Především se ale zaměříme na to, co si z toho světa vlastně pamatujeme.

Hlavní náplní kurzu je uvedení do problematiky malířských a kreslířských technik hravou formou a rozvíjení smyslové citlivosti k prostředí, jehož jsme sami nedílnou součástí.

V rámci hry se dotkneme například i forem jako instalace, performance nebo video, prohlížíme si knihy o umění a seznamujeme se s prostředím Akademie výtvarných umění.

Informace k přihláškám

Letní akademie pro děti bude probíhat každý den od 9 do 15.30 h, kurzovné činí 4500 Kč (včetně materiálu). Oba kurzy jsou určeny dětem od 6 do 16 let, s tím, že skupiny budou smíšené.

Přihlášení je možné pouze skrze přihlašovací formulář https://kurzyproverejnostavu.cz. Pozor, každý termín kurzu má své vlastní přihlášení.

Účast v kurzu je závazná až po uhrazení poplatku na bankovní účet. Platby musejí být uhrazeny do 15. června 2023, pokud nebude částka uhrazena k tomuto termínu, místo je automaticky nabídnuto náhradníkovi.

V případě dotazů nás, prosím, kontaktujte emailem na lad@avu.cz.

Facebook
Sekaninova 16, Praha 2