Výtvarné kurzy

Galerie / Digital technologies / Limits of coexistence

Cyklo dílna

Přednášky a workshopy

21. 8. 2023 -Letní akademie pro děti 2023 AVU

Letní akademie pro děti se letos se koná ve dvou termínech:

21. srpna – 25. srpna

a 28. srpna – 1. září 2023 v hlavní budově AVU (ateliér 13 a 14).

Jde o intenzivní výtvarný kurz zaměřený na rozvíjení výtvarného vnímání pro žáky prvního a druhého stupně základních škol.

Téma pro rok 2023: KRESLENÝ SVĚT

Lektorky: Nikola Brabcová a Karin Šrubařová

Na letošní akademii se podíváme, co se stane se světem kolem nás, když si jej nakreslíme nebo jenom rychle zapíšeme jako skicu. Co když budeme kreslit uhlem na papír, klackem do písku nebo vodou na chodník. Vyzkoušíme si klasické i méně klasické techniky, budeme kreslit barevně i monochromaticky a pokusíme se i o animaci nebo kresbu v prostoru. Především se ale zaměříme na to, co si z toho světa vlastně pamatujeme.

Hlavní náplní kurzu je uvedení do problematiky malířských a kreslířských technik hravou formou a rozvíjení smyslové citlivosti k prostředí, jehož jsme sami nedílnou součástí.

V rámci hry se dotkneme například i forem jako instalace, performance nebo video, prohlížíme si knihy o umění a seznamujeme se s prostředím Akademie výtvarných umění.

Informace k přihláškám

Letní akademie pro děti bude probíhat každý den od 9 do 15.30 h, kurzovné činí 4500 Kč (včetně materiálu). Oba kurzy jsou určeny dětem od 6 do 16 let, s tím, že skupiny budou smíšené.

Přihlášení je možné pouze skrze přihlašovací formulář https://kurzyproverejnostavu.cz. Pozor, každý termín kurzu má své vlastní přihlášení.

Účast v kurzu je závazná až po uhrazení poplatku na bankovní účet. Platby musejí být uhrazeny do 15. června 2023, pokud nebude částka uhrazena k tomuto termínu, místo je automaticky nabídnuto náhradníkovi.

V případě dotazů nás, prosím, kontaktujte emailem na lad@avu.cz.

4. 7. 2022 -Letní akademie pro děti 2022

Letní akademie pro děti pořádaná Akademií výtvarných umění v Praze se letos koná ve dvou termínech: 4. – 8. července a 11. – 15. července 2022 v Moderní galerii AVU, U starého výstaviště 188, Praha 7.

Téma letošního ročníku je: BARVA

Lektorky: Nikola Brabcová a Karin Šrubařová

Letní akademie pro děti je intenzivní výtvarný kurz zaměřený na rozvíjení výtvarného vnímání pro žáky prvního a druhého stupně základních škol. Na letošní akademii si budeme prohlížet barvy zblízka. Podíváme se, co to vlastně barvy jsou, kde všude je můžeme vidět a kde je třeba nevidíme vůbec. Vyzkoušíme si vyrobit své vlastní barvy nebo prozkoumáme, jak se stane, že jedna malá barevná věc může zabarvit klidně i celý pokoj.
Hlavní náplní kurzu je uvedení do problematiky malířských a kreslířských technik hravou formou a rozvíjení smyslové citlivosti k prostředí, jehož jsme sami nedílnou součástí. V rámci hry se dotkneme například i forem jako instalace, performance nebo video, prohlížíme si knihy o umění a seznamujeme se s prostředím Akademie výtvarných umění.
Informace k přihláškám
Letní akademie pro děti bude v daných termínech probíhat každý den od 9 do 15.30 hodin, kurzovné činí 4200,- Kč (včetně materiálu). Oba kurzy jsou určeny dětem od 6 do 16 let, s tím, že skupiny budou stejně jako v loňském roce smíšené.

Přihlášení je možné pouze skrze přihlašovací formulář https://kurzyproverejnostavu.cz. Pozor, každý termín kurzu má své vlastní přihlášení.

Účast v kurzu je závazná až po uhrazení poplatku na bankovní účet. Deadline pro platby je 13. června 2022, rezervace tento rok neprovádíme.

V případě dotazů se obracejte, prosím, na e-mail lad@avu.cz.

https://www.avu.cz/stranka/letni-akademie-pro-deti

7. 6. 2022 -Leknínový čaj Pardubice

17. 8. 2020 -Letní akademie pro děti 2020

30. 11. 2019 -Open studio – Hlína, půda projekt

Veronika Čechmánková, Rona Jankovičová, Karel Kunc, Tomáš Hrůza, John Hill

Sobota 30.11. 2019 11:00 – 17:00

Jako závěr celoroční spolupráce s rezidenty probíhá v galerii Prototyp workshop k sestavení obrazového sborníku, který dokumentuje společné schůzky a výlety. Z kreseb, fotografií a poznámek, skládáme layout sborníku, rozbíjíme a rekonstruujeme keramiku a porcelán a vyrábíme jílové masky, přijďte ochutnat.

19. 8. 2019 -Letní akademie pro děti 2019

Letní akademie pro děti je intenzivní výtvarný kurz zaměřený na rozvíjení výtvarného vnímání pro žáky prvního a druhého stupně základních škol pod vedením Karin Šrubařové a Nikoly Brabcové.
Letos bude navíc součástí tohoto ročníku workshop s Anežkou Hoškovou a Robertem Šalandou.

Hlavní náplní kurzu je uvedení do problematiky malířských a kreslířských technik jako jsou: uhel, tuš, křída, akryl, akvarel ad. Hravou formou se děti na základě příkladů z dějin umění seznamují s materiálem a rozvíjí vlastní výtvarnou citlivost, prohlédnou si prostředí AVU a v rámci hry se dotknou například i forem jako instalace, performance nebo video.

V tomto roce kurzy proběhnou ve dvou termínech:
19. – 23. 8. a 26. – 30. 8. 2018, oba pro děti ve věku 6 – 16 let. Rozdělení do skupin podle věku proběhne až na místě. Cena kurzu je 3 500,- (včetně materiálu). Kurz bude probíhat denně od 9 – 15:30.

V případě dotazů se prosím obracejte na lad@avu.cz nebo st.prototyp@gmail.com.

1. 4. 2019 -SPAWN

spawn 2046 prague collage

 

We reject the icons of your hollow god.
We reject white canvases and silent music.
We reject the adoration of emptiness.

This is a holy war
against the glorification of ‘less’.
A famine of minimalism has brought
our minds to starvation.
Our hunger leaves us no choice but to revolt against simplicity.

We worship instead the complex,
the superfluous, and the intricate.
We bask in excessiveness and redundancy.
Less is not more, more is more.

Hail to maximalism!

16. 1. 2019 -MILAN GUŠTAR: Sound based on a Pythagorean understanding

16.1. 2019 / 16:00 – 20:00

Public presentation of Milan Guštar’s work. Introduced by Milan himself.

Four hours of deep insight to a sound and music structures of the Math-magician and Sound Art guru.

Guštar is focused on interdisciplinary research in electronics, information science and applied mathematics, modeling and simulations, mathematical principles in music and art, the theory of tone systems, algorithmic compositions, and sonification. Mathematical principles also appear in his compositions and audio and multimedia installations, for which Guštar often applies his theoretical and practical experience of electronics and electroacoustics.

Admission free.

The presentation is held in English.

guštar

0. 0. -prototyp event

Zažít město jinak

15.9 2018 15 – 18:00

Zastavte se ve studiu Prototyp, kde bude už tradičně připravený výtvarný workshop pro děti. Čeká je tiskání a otiskování všeho možného, ale taky kolážování a kreslení.

Můžete si dát čaj, posedět na terase v zahradním nuselském vnitrobloku nebo si prohlédnout knížky a katalogy z knihovny.

Bude otevřená i cyklodílna Jan, tak klidně doražte na kolech a ti co přijdou pěšky, můžou třeba na kole odjet domů.

Letos v rámci Nuselských schodů

zazit mesto jinak 2018 studio prototyp workshop děti malovani

zazit mesto jinak 2018 studio prototyp workshop děti malovani

 

letni akademie pro deti

Studio Prototyp pořádá po čtvrté výtvarný kurz pro děti na Akademii výtvarných umění

Pro věkové skupiny
6–12 let (20–24/8/2018)
a 12–16 let (27/8–31/8/2018)

Denně 9:00–15:30
Cena kurzu 3 500 Kč včetně materiálu

Přihlášky zasílejte do konce července 2018
na lad@avu.cz

Letos znovu se speciálním programem pro absolventy předešlých ročníků.

Letní Akademie pro děti, která každoročně probíhá na Akademii výtvarných umění v Praze,
je intenzivní výtvarný kurz, zaměřený na rozvíjení výtvarného vnímání, pro žáky prvního a druhého stupně základních škol. Program je rozdělen podle dvou věkových skupin, pro děti od 6 do 12 let a starší žáky od 12 – 16 let. Hlavní náplní kurzu je uvedení do problematiky malířských a kreslířských technik jako jsou: uhel, tuš, křída, akryl, akvarel ad. Hravou formou se děti na základě příkladů z dějin umění seznamují s materiálem a rozvíjí vlastní výtvarnou citlivost, prohlédnou si prostředí Akademie výtvarných umění a v rámci hry se dotkneme například i forem jako instalace, performance nebo video.

Denně 9:00 – 15:30 hod. (12:00 – 13:00 přestávka na oběd)
Cena kurzu je včetně materiálu, pitný režim zajištěn, svačinu s sebou, obědy je možné doobědnat v klubu AVU – MENU (polévka, hlavní chod a pití)

Přihlásit se můžete od dubna do konce července na e-mailovou adresu: lad@avu.cz.

Bankovní spojení: KB Praha 7, č. účtu: 3584260247/0100, VS: 9971 či v hotovosti na pokladně AVU.

Platbu prosím proveďte do 31. 7. 2017. Po tomto datu budou osloveni náhradníci. V případě, že se kurz nenaplní, budou prostředky přihlášeným vráceny.

Lektorka Letní akademie pro děti: Mgr. Mg.A. Karin Šrubařová, tel: 777568551, lad@avu.cz

FB https://www.facebook.com/events/2075174642726484/

Přihlášku najdete na: https://www.avu.cz/document/příhláška-na-letní-akademi-pro-děti-2018-5437

//

alzbeta dirirngerova, lenka chanova, comfort zone

Srdečně zveme na dernisáž výstavy

Alžběta Diringerová a Lenka Chánová: Comfort zone

17:00 ~ Tvář2 / performance Lenky Chánové
19:00 ~ Čtení básní Adama Borziče

Adam Borzič, (1978) básník, esejista, terapeut. Spoluzaložil básnickou skupinu Fantasía, s níž vydal společnou knihu Fantasía (Dauphin, 2008). Dále publikoval básnické sbírky Rozevírání (Dauphin, 2011), Počasí v Evropě (Malvern, 2013), za kterou byl v roce 2014 nominován na Magnesii Literu, a Orfické linie (Malvern, 2015). Ukázky z jeho poezie byly přeloženy do řady evropských jazyků. Vedle literatury se zabývá psychoterapií a spiritualitou. Od roku 2013 je šéfredaktorem literárního obtýdeníku Tvar.

/

CZECH TEK trailer(Documentary movie) from sgnlr on Vimeo.

Projekce dokumentu CZECH TEK / 3.11.2017 – 19:00

FB EVENT

Dokument mapuje unikátní vývoj české ilegální technoscény a hnutí DIY, který jinde v Evropě v takovém měřítku neměl obdoby je zároveň i reflexí českých devadesátých let.

Na začátku devadesátých let ve Velké Británii a ve Francii policie represivně zasahuje proti squatterům a free parties. Tekno scéna se posouvá na východ. Ve východní Evropě je po pádu železné opony možné téměř vše, protože nově se ustanovující státní moc si ještě není jistá, co povolit a co zakázat.
Když sound systémy Spiral Tribe, Mutant Waste Company a další v roce 1994 přejíždějí v pomalovaných dodávkách české hranice, potkávají zbytky balící se rudé armády. Technaři kupují od Sovětů stíhačku a pozemní transportér, který předělají na originální technovozítko. Protože získali kontakty na squattery z pražské Ladronky a Cibulky a na postavy československého undergroundu, míří do hlavního města.
V roce 1994 je v Hostomicích u Prahy uspořádán první český „freetekno“ festival. Z pohledu tuzemské alternativní kultury, která do té doby znala hlavně „bigbíťácké máničky“, pankáče nebo metaláky, se zdá invaze nomádských techno-hippies, kteří kdekoliv pod širým nebem rozbalí svůj vlastní festival, jako přílet UFO. První free techno party v Hostomicích a její pokračování v Libni ovlivní spoustu lidí, kteří se rozhodnou založit vlastní, české sound systémy. Ruská stíhačka je umístěna u Ivana Martina Jirouse ve Staré říši, kde obrůstá mechem až do další akce.
Tyto letní freeparty později budou označovány jako „Czech tek“.
Snímek těží z unikátních dobových záznamů, z nichž většina byla dosud veřejnosti neznámá, i ze vzpomínek lidí, kteří stáli u zrodu tohoto svébytného hudebního a kulturního směru.
/
script: ROZÁLIE KOHOUTOVÁ / JAKUB HRADÍLEK
director: ROZÁLIE KOHOUTOVÁ
editing: ŠIMON HÁJEK
dop: VLADIMÍR TURNER
sound: ADAM LEVÝ
graphics: VLK
producer: CZECH TELEVISION
2017

////

zazit mesto jinak

16. září 12:00 / studio Prototyp & cyklodílna Jan

Sekaninova 16, Praha 2

http://zazitmestojinak.cz/

Budeme relaxovat v jednom typickém nuselském vnitrobloku, můžete se těšit na výtvarnou dílnu pro děti i dospělé a na posezení na terase s výhledem do zeleně – jsme prostor pro kulturu, věnujeme se městskému pěstitelství a můžete si u nás nechat třeba i opravit kolo a když se Vám nebude nic chtít – můžete se začíst v naší knihovně, dát si kafe a popovídat si o kompostování, městských grantech, rekonstrukcích, galeriích, výstavách, rajčatech, fazolích a spoustě jiných…

Prostě skvělé – odpočinkové odpoledne – děti vítány – pitný režim zajištěn.

________________________________________________________________________

kurz kresleni malovani, letni akademie pro deti

Letní akademie pro děti 2017

3. ročník pořádaný týmem Prototypu na Akademii výtvarných umění v Praze.

Intenzivní výtvarný kurz, zaměřený na rozvíjení výtvarného vnímání, pro žáky prvního a druhého stupně základních škol pro věkové skupiny od 6 do 12 let (21. – 25. 8. 2017) a 12 – 17 let (28.8.2017 – 1. 9. 2017).

Hlavní náplní kurzu je uvedení do problematiky malířských a kreslířských technik hravou formou, rozvíjení výtvarné citlivosti a setkání se s prostředím Akademie výtvarných umění v Praze. Cílem je seznámit děti se základními malířskými a kresebnými technikami a materiály jako jsou: uhel, tuš, křída, akryl, akvarel a v rámci hry se dotknout nových forem jako instalace nebo performance.

Letos bude poprvé otevřená také skupina s rozšiřeným programem, pro děti které absolvovaly některý z předešlých ročníků LAD.

Denně 9:00 – 15:30 hod. (12:00 – 13:00 přestávka na oběd)
Cena kurzu: 3.200,- Kč, včetně materiálu, pitný režim zajištěn, svačinu s sebou.

Obědy jsou možné i v klubu AVU: MENU (polévka, hlavní chod a pití)
Děti 6 – 12 let / 80,- Kč, děti 12 – 17 let / 100,- Kč. Obědy je potřeba zaplatit na celý týden dopředu před zahájením kurzu.

Přihlásit se můžete od dubna do konce července 2017 na e-mailovou adresu: lad@avu.cz

Bankovní spojení: KB Praha 7, č. účtu: 3584260247/0100, variabilní symbol: 9971 či v hotovosti na pokladně AVU.
Platbu prosím proveďte do 31. 7. 2017. Po tomto datu budou osloveni náhradníci. V případě, že se kurz nenaplní, budou prostředky přihlášeným vráceny.

Lektorka Letní akademie pro děti:
Mgr. Mg.A. Karin Šrubařová
tel: 777568551, lad@avu.cz

FB EVENT zde

kurz kresleni malovani, letni akademie pro deti la-01 la-02 la-05 la-06 la-07

//////////

xDSC01428 xDSC01440 xDSC01442

prototypxDSC01446

14889940_1140915112657574_7844689391869654523_o

15. listopadu 19:00

Bude
Úvodní slovo
Inscenovaný fragment z divadelní hry o Česku “Buňka číslo” (Hůlová, Horák, Pěchouček, hraje: Bio Masha)
Kultovní hiphop megagiganti Lazy Dick feat. Alexandr Puškin
Dj Johana kraluje metapopu

https://www.facebook.com/events/148136648987733/

prostor ceske-trapeni3 ceske-trapeni5

LETNÍ AKADEMIE PRO DĚTI NA AKADEMII VÝTVARNÝCH UMĚNÍ

letni akademie pro deti

Intenzivní výtvarný kurz, zaměřený na rozvíjení výtvarného vnímání, pořádaný Prototypem na Akademii výtvarných umění v Praze. Je určen žákům prvního a druhého stupně základních škol. Pro věkové skupiny od 6 do 12 let a od 12 – 17 let.

Hlavní náplní kurzu je uvedení do problematiky malířských a kreslířských technik hravou formou, rozvíjení výtvarné citlivosti a setkání se s prostředím Akademie výtvarných umění v Praze. Cílem je seznámit děti se základními malířskými a kresebnými technikami a materiály jako jsou: uhel, tuš, křída, akryl, akvarel a v rámci hry se dotknout nových forem jako instalace nebo performance.

Program pro skupinu starších dětí je více zaměřen jako příprava pro talentové zkoušky na střední umělecké školy.

Termín pro věkovou skupinu 6 – 12 let: 15. – 19. 8. 2016. Termín pro věkovou skupinu 12 – 17 let: 22. – 26. 8. 2016. Denně 9:00 – 15:30 hod. (12:00 – 13:00 přestávka na oběd)

Cena kurzu: 3.000,- Kč, včetně materiálu, pitný režim zajištěn, svačinu s sebou.

Obědy jsou možné i v klubu AVU: MENU (polévka, hlavní chod a pití)
Děti 6 – 12 let / 80,- Kč, děti 12 – 17 let / 100,- Kč. Obědy je potřeba zaplatit na celý týden dopředu před zahájením kurzu.

Přihlásit se můžete od dubna do července 2016 na e-mailovou adresu: lad@avu.cz  nebo st.prototyp@gmail.com

Bankovní spojení: KB Praha 7, č. účtu: 3584260247/0100, variabilní symbol: 9971 či v hotovosti na pokladně AVU.

Platbu prosím proveďte do 1. 8. 2016. Po tomto datu budou osloveni náhradníci.

V případě, že se kurz nenaplní, budou prostředky přihlášeným vráceny.

Lektorka Letní akademie pro děti:
Mgr.Mg.A. Karin Šrubařová
tel: 777568551, lad@avu.cz

Akademie výtvarných umění v Praze
U Akademie 4
170 22 Praha 7

Podrobný program ke stažení zde:    LAD-2rocnik-final-2

fb událost zde

Fotografie z minulého ročníku naleznete zde:

http://studio-prototyp.cz/letni-akademie-pro-deti-1-rocnik/

________________________________________________________________________________________

stana karbusicka workshop prototyp deti

Workshop s výtvarnou umělkyní Stáňou Karbušickou
pro děti ve věku 8 – 14 let
proběhne jako součást výstavy Stanislavy Karbušické
v sobotu 19.3. 2016 13:00 – 18:00 hodin
450 Kč / cena včetně materiálu
přihlášky na st.prototyp@gmail.com (kapacita omezena)

https://www.facebook.com/events/956723391043027/

program workshopu:
Výroba vlastního látkopapírového klobouku nebo červa
z různých chlupatých materiálů, látek, papírů, fólií, provázků
pod vedením autorky výstavy
http://cargocollective.com/stanakarbusicka

/

/

________________________________________________________________________

Ian Mikyska

STRATOKAPR vol.2 // feat. Lucie Vítková

22.12. 2015 / 19:00

Lucie Vítková: Choral no. 12 (psáno pro Stratocluster)
Ian Mikyska: Two; Forgetting (pro dva zpívající bendžisty)
Lucie Vítková: Piece for Accordion and Tape

Vystoupí:

Lucie Vítková – hlas, akordeon
Marcel Bárta – saxofón
Prokop Jelínek – hlas a kytara
Jan Faix – elektronika
Tomáš Mika – bendžo
Ian Mikyska – bendžo
Mikuláš Mrva – baskytara a elektronika
Ondřej Komárek – kontrabas
Jan Kulka – bicí
Jaroslav Noga – bicí

http://bandzone.cz/stratocluster
www.vitkovalucie.com
www.ianmikyska.com
_______________________________________________________________________

 dirkovane kino aneta sebelkovaakademie vytvarnych umeni

Zveme na workshop, který pořádáme na Akademii výtvarných umění

Archív

Facebook
Sekaninova 16, Praha 2